Kup bilet on-line

Aktualności « powrót

ZOO w Płockiej Karcie Mieszkańca

Od 1 stycznia 2021 roku w płockim ZOO honorujemy Płocką Kartę Mieszkańca. To nowa propozycja dla płocczan, która przynosi zarówno oszczędności w domowym budżecie, dzięki oferowanym zniżkom, jak i ułatwienia w korzystaniu z miejskiej oferty. Można już ściągnąć aplikację
i złożyć wniosek o jej przyznanie. Dzięki niej otrzymamy szereg zniżek, m.in. tańszy bilet na komunikację miejską, bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania, a już wkrótce - tańsze bilety wstępu do naszego ZOO.

Program „Płocka Karta Mieszkańca” ma dwie formy. Jedna to mobilna aplikacja PŁOCKARTA oraz portal www.plockarta.eu  Druga forma jest tradycyjna – to plastikowa karta, wprowadzona z myślą o seniorach i rodzinach 3+

Uczestnicy programu „Płocka Karta Mieszkańca” skorzystają z wielu przywilejów. Na początek każdy mieszkaniec otrzyma dostęp do m.in. takich profitów jak:

 • Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku proponuje rabat na wejściówki do ZOO - bilet jednorazowy normalny kupimy taniej o 3 zł, jednorazowy ulgowy o 2 zł, roczny normalny o 10 zł, a roczny ulgowy o 5 zł.
 • Bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania. Darmowy bilet parkingowy będzie można pobrać w aplikacji mobilnej PŁOCKARTA lub tak jak dotychczas w parkomacie. Wystarczy podczas składania wniosku do PKM podać numer rejestracyjny swojego auta. Każdy mieszkaniec może wpisać dwa numery rejestracyjne. I tylko dla nich będzie możliwe skorzystanie z darmowych 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania.
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – dla mieszkańców przygotował kartę abonamentową w promocyjnej cenie- za 100 zł użytkownik dostanie doładowanie za 120 zł, lub za 200 zł otrzyma 250 zł doładowania, do wykorzystania na wszystkich obiektach MOSiRu.
 • Fani piłki ręcznej również znajdą coś dla siebie. SPR Wisła Płock oferuje o 10 proc. tańsze karnety i bilety na mecze oraz gadżety klubowe. Czyli np.: za karnet na sezon, na sektory A, B, C, D, J, K, L, M zapłacimy 480 zł, a nie 525 zł.
 • Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oferuje promocyjne ceny biletów na imprezy organizowane przez POKiS, a także na wydawnictwa, czyli płyty CD, DVD oraz książki - rabat ok. 20 proc..
 • Płocka Orkiestra Symfoniczna – również przygotowała specjalne ceny biletów na koncerty dla mieszkańców.
 • Książnica Płocka – tu aplikacja PŁOCKARTA może zastąpić plastikową kartę biblioteczną.

Rozpoczęcie Programu „Płockiej Karty Mieszkańca” oznacza integrację innych, podobnych programów: Karty Seniora i Karty Familijnej 3+. Programy te będą „przenoszone” do PKM do połowy przyszłego roku. W rezultacie będziemy mieli dostęp do aplikacji z różnego rodzaju pakietami zniżek:

 1. Pakiet Mieszkańca;
 2. Pakietem Familijnym 3+ (pakiet mieszkańca plus zniżki z Karty Familijnej 3+);
 3. Pakietem Seniora (pakiet mieszkańca plus zniżki z Karty Seniora);
 4. Pakietem Komunikacyjny (pakiet mieszkańca plus elektroniczny bilet autobusowy i 30-dniowy bilet miesięczny);
 5. PKM w dowolnej konfiguracji, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów formalnych.

Płockartę można wyrobić sobie korzystając ze strony www.plockarta.eu albo aplikacji PŁOCKARTA.

Przygotowano także infolinię 24 367 51 95, gdzie dowiemy się, jak krok po kroku złożyć wniosek. A jeśli to nie pomoże, w wyjątkowych przypadkach będzie możliwość umówienia się na spotkania (z zachowaniem zasad sanitarnych).

Jakie trzeba mieć dokumenty, by dostać PKM?

 1. Jeśli jest się zameldowanym w Płocku – nie trzeba dołączać żadnych dokumentów; system sam wniosek zweryfikuje.
 2. Jeśli ktoś rozlicza się z podatku dochodowego w płockim Urzędzie Skarbowym oraz deklaruje w zeznaniu podatkowym, że miejscem zamieszkania jest Płock – załącza pierwszą stronę PIT lub PIT i UPO gdy rozliczenie było online.
 3. Jeśli ktoś prowadzi gospodarstwo rolne w Płocku – załącza pierwszą stronę decyzji o podatku.
 4. Jeśli ktoś jest beneficjentem Karty Seniora lub Familijnej – wpisuje tylko numer swojej karty.

Wniosek może złożyć osoba pełnoletnia. W przypadku osoby nieletniej wniosek może złożyć opiekun prawny. Ma ją wtedy „podpiętą” do konta rodzinnego i może mu kupować bilety. Każdy użytkownik niezależnie od wieku dostaje swój unikalny identyfikator.


^ do góry