Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2024.

 
KONKURS MOJA ZWIERZOBOWOŚĆKONKURS MOJA ZWIERZOBOWOŚĆ

Dziękujemy za udział w projekcie MOJA ZWIERZOBOWOŚĆ! Prezentujemy listę zwycięzców. Konkurs polegał na porównaniu swojego charakteru i upodobań do wybranego zwierzęcia. Swoje refleksje można było opisać w opowiadaniu, narysować lub nakręć film. To była świetna okazja by dostrzec podobieństwa, jakie występują między ludźmi a zwierzętami.

ZOO PO ZMROKU 2024ZOO PO ZMROKU 2024

ZOO jest wszystkim doskonale znane w dzień, a co się w nim dzieje gdy zapada ciemność? Tę tajemniczą stronę naszego ogrodu poznaliśmy wspólnie w Wami w miniony piątek. Ponad 200 osób z latarkami zajrzało na wybiegi i do terrariów naszych podopiecznych, sprawdzając czy śpią.

5.TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych5.TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych

W tym roku 14 polskich ZOO od 11 do 17 marca, wspólnie świętuje 5. TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Tegorocznym tematem przewodnim jest NAUKA, a hasłem Z nauką wśród zwierząt

ZOO Płock zagrało z WOŚP ZOO Płock zagrało z WOŚP

Kolejny fantastyczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Jak co roku, nie mogło na nim zabraknąć ZOO Płock. Dzięki Wam na konto Sztab WOŚP Płock wpłynęło 19 553,74 zł !

Fotowoltaika w ZOOFotowoltaika w ZOO

W styczniu 2024 roku zakończyła się budowa instalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych na potrzeby Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Powstały dwie odrębne instalacje, każda o mocy docelowej 50 kWp. W inwestycji wykorzystano tzw. panele bifacjalne (dwustronne), które wytwarzają więcej energii niż klasyczne moduły słoneczne. Panele fotowoltaiczne w instalacji wschodniej zlok

FERIE w ZOOFERIE w ZOO

Podczas tegorocznych ferii zimowych zaprosiliśmy dzieci do udziału w ciekawych spotkaniach ze zwierzętami, warsztatach, pogadankach, a nawet ogniskach. Każdego dnia były inne atrakcje i mnóstwo ciekawostek ze świata fauny. Zajęcia łączyły edukację, zabawę i bliskość z fascynującym światem zwierząt. W spotkaniach feryjnych wzięły udział dzieci w wieku 7-12 lat.

[1] [2] [3] ... [25]      następna strona


^ do góry