Aktualności « powrót

 
Zapachniało wiosną!Zapachniało wiosną!

Pierwszy słoneczny weekend marca sprzyjał rodzinnym spacerom na świeżym powietrzu. Gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę i podziwiać budzącą się z zimowego snu przyrodę? właśnie do ZOO. Skąd to wiemy? Wczoraj nasze ZOO odwiedziło? uwaga... 830 osób! ZOO jest czynne całym rokiem więc czekamy na Was ?w tygodniu i od święta?. Do ZOObaczenia

KOCIE AMORY czyli Walentynki w ZOOKOCIE AMORY czyli Walentynki w ZOO

W niedzielę 18 lutego świętowaliśmy 9. urodziny króla naszego ZOO - lwa AMORA. Z tej okazji przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Co czekało na naszych gości w tym dniu? Co 30 minut losowaliśmy kocie nagrody w ?Loterii z pazurem?. Prezentowaliśmy

Trasa Zimowego Zwiedzania ZOOTrasa Zimowego Zwiedzania ZOO

Od grudnia zapraszamy do płockiego ZOO na rodzinny spacer specjalnie opracowaną Trasą Zimowego Zwiedzania. Po drodze można będzie zobaczyć m.in.: daniele, żurawie mandżurskie, renifery, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, makaki japońskie, foki szare, pandy małe czy puszczyki mszarne.

FERIE W ZOO 2018FERIE W ZOO 2018

W okresie ferii zimowych młodzi miłośnicy zwierząt uczestniczyli w nietypowych zajęciach. Niektóre z nich dotyczyły zwierząt, a niektóre zagadnień z życia ZOO jak np. transporty czy leczenie. W ramach wybranych spotkań nasi goście brali udział drobnych czynnościach przy opiece i pielęgnacji zwierząt oraz poznawali ZOO od kuchni. Dodatkową atrakcją był "program lojalnościowy", dzięki któremu najaktywniejsi feriowicze otrzymywali zoologiczne upominki.

ZOO dla WOŚP  ZOO dla WOŚP

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku nasze ZOO po raz kolejny przyłączyło się do finału WOŚP. Można nas było spotkać w płockiej Orlen Arenie, gdzie wszyscy chętni zaprzyjaźniali się z "milusińskimi" mieszkańcami Ogrodu. Przekazaliśmy również kilka wyjątkowych atrakcji na licytacje np. udział w treningu medycznym fok czy zwiedzanie zapleczy akwarium

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

Najwyższy czas działać - 2?C to granica !Najwyższy czas działać - 2?C to granica !

Naukowcy są zgodni, że gdy średnia temperatura atmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów podwyższy się o więcej niż 2?C (globalne ocieplenie), spowoduje to tragiczne w skutkach zmiany, które wpłyną na życie ludzi, przyrodę i różnorodność biologiczną. W ramach kampanii EAZA ?Dwa bieguny, jeden świat? (ang. ?Pole to Pole?) zbierane są podpisy pod petycją wzywającą do redukcji emisji CO?. Podpisując petycję wspieramy kampanię i domagamy się zaangażowania ze strony rządów krajowych oraz Unii Europejskiej, aby wspierały wszelkie działania, które mogą pomóc utrzymać globalne ocieplenie poniżej granicy 2?C.

Mobilny przewodnik po ZOOMobilny przewodnik po ZOO

Płockie ZOO dołączyło do innowacyjnej aplikacji mobilnej 📱 PointFinder. Aplikacja posłuży Państwu jako nowoczesny przewodnik. Kolorowa, interaktywna mapa pozwoli naszym gościom zaplanować zwiedzanie oraz umożliwi szybkie i łatwe dotarcie do każdego zakątka naszego Ogrodu.

[1] [2]       następna strona


^ do góry